Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Quick shipping
Service hotline +49 7704 9241-0 Service hotline +49 7704 9241-0

Product information "Fenugreek Spice Blend"

A spice blend inspired by the teachings of Hildegard of Bingen, containing fenugreek, white pepper, and caraway.

Ingredients

White pepper 67% / Caraway powder / Fenugreek seed powder 11%
Properties: Gluten-free, Vegan

1 of 1 reviews

Average rating of 5 out of 5 stars


100%

0%

0%

0%

0%


Leave a review!

Share your experiences with other customers.


1 review

20 July 2026 12:21

Reiner M. Verifizierter Käufer

Review with rating of 5 out of 5 stars

sehr gut

sehr gut

Skip product gallery

You might also like it

Spice Cookie Powder
€9.95 
(€99.50/kg)
100 g
100 g
Greek Clover Chewable Tablets
€9.95 
(€0.07/pc)
150 pcs
Zedoary Root Powder
€8.95 
(€89.50/kg)
100 g
Galangal Root Powder
€7.95 
(€79.50/kg)
100 g
Bertram Spice Blend Powder
€8.95 
(€179.00/kg)
50 g