Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Quick shipping
Service hotline +49 7704 9241-0 Service hotline +49 7704 9241-0

Soups, Sauces & Spices

Filter products

Hildegard Spelt Cream Soup
€9.50 
(€26.39/kg)
360 g
Hildegard Spelt Cream Soup 12x360 g
€107.25 
(€24.83/kg)
12x360 g
Hildegard of Bingen Salad Herb Seasoning Mix
€9.75 
(€27.86/kg)
350 g
12x350 g
Hildegard Clear Delicacy Soup
€9.75 
(€24.38/kg)
400 g
Hildegard Clear Gourmet Soup 12x400g
€107.25 
(€22.34/kg)
12x400 g
Hildegard of Bingen Brown Spelt Sauce
€9.75 
(€30.95/kg)
315 g
12x315 g
Veal Foot Soup
€9.75 
(€25.66/l)
380 ml
Hildegard of Bingen Seasoning with Galangal
€9.75 
(€24.38/kg)
400 g
Hildegard of Bingen Seasoning with Galangal 12x400g
€107.25 
(€22.34/kg)
12x400 g
Pumpkin King Spice Blend
€8.55 
(€95.00/kg)
90 g
Garam Masala (Organic)
€4.20 
(€76.36/kg)
55 g
Spice shaker
€2.00 
(€2.00/pc)
1 pc
Maple Syrup Grade A Mild
€6.80 
(€27.20/l)
250 ml
Ancient Rock Salt with Herbs Shaker
€3.40 
(€13.60/kg)
250 g
Organic Demerara Raw Cane Sugar
€3.50 
(€7.00/kg)
500 g
Beutelsbacher Apple Concentrate
€5.60 
(€16.97/l)
330 ml
Organic Herb Salt Refill Bag
€6.20 
(€12.40/kg)
500 g
Byodo Organic Herb Salt Shaker
€3.70 
(€29.60/kg)
125 g
Turmeric (Curcuma) Ground
€2.60 
(€52.00/kg)
50 g
Rock Salt in Shaker
€2.30 
(€5.75/kg)
400 g
Powdered Sugar from Raw Cane Sugar
€2.20 
(€11.00/kg)
200 g
Atlantic Sea Salt, Fine
€2.10 
(€4.20/kg)
500 g