Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Quick shipping
Service hotline +49 7704 9241-0 Service hotline +49 7704 9241-0

Baked Goods

Filter products

Cappuccino Whole Milk Spelt Crispy Wafers
€4.50 
(€30.00/kg)
150 g
Dark Chocolate Crispy Wafers
€4.00 
(€26.67/kg)
150 g
Dark Chocolate Crispy Wafers with Coconut
€4.50 
(€30.00/kg)
150 g
10 pcs
%
Organic Spelt Bread by Pema
€2.00  €2.40  (16.67% saved)
 
375 g
%
Organic Spelt Bread by Pema 8 x 375 g
€16.00  €17.75  (9.86% saved)
 
8 x 375 g
Organic Spelt Chestnut Cookies
€3.25 
(€21.67/kg)
150 g
Organic Spelt Pretzels
€2.30 
(€18.40/kg)
125 g
Organic Spelt Wafer Rolls Plain
€3.00 
(€30.00/kg)
100 g
Psyllium Cookies
€8.15 
(€40.75/kg)
200 g
Rye-Spelt Sourdough Bread - Delivery Mon / Tue
€5.00 
(€6.67/kg)
750 g
750 g
Spelt Almond Biscotti
€3.25 
(€21.67/kg)
150 g
Spelt Almond Slices
€6.60 
(€3.30/pc)
2 pcs
Spelt Bread (Loaf) - Delivery Mon / Tue / Wed
€5.00 
(€6.67/kg)
750 g
Spelt Bread (Loaf) - Delivery Mon / Tue / Wed
€5.00 
(€6.67/kg)
750 g
Spelt Breadcrumbs
€5.60 
(€11.20/kg)
500 g
Spelt Butter Cookies
€4.15 
(€33.20/kg)
125 g
Spelt Butter Cookies
€3.90 
(€31.20/kg)
125 g
Spelt Chocolate Chip Cookies
€3.90 
(€31.20/kg)
125 g