Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Quick shipping
Service hotline +49 7704 9241-0 Service hotline +49 7704 9241-0

Herbs & Spices

Filter products

Organic Whole Psyllium Husks
€8.45 
(€42.25/kg)
200 g
Organic Raspberry Leaves Cut
€3.90 
(€78.00/kg)
50 g
Lavender Flowers
€4.00 
(€80.00/kg)
50 g
Chamomile Flowers
€3.50 
(€70.00/kg)
50 g
Organic Cut Vervain
€7.30 
(€73.00/kg)
100 g
Hyssop Herb Coarsely Powdered
€6.95 
(€69.50/kg)
80 g
Cranesbill Herb Powder
€7.95 
(€159.00/kg)
50 g
Zedoary Root Cut
€7.95 
(€79.50/kg)
100 g
Caraway Tea
€2.40 
(€48.00/kg)
50 g
Powdered Gentian Root
€9.95 
(€199.00/kg)
50 g
Zedoary Root Powder
€8.95 
(€89.50/kg)
100 g
Cut Sanicle Herb
€13.95 
(€139.50/kg)
50 g
Cut Water Mint Herb
€6.95 
(€139.00/kg)
50 g
Organic - Betony Herb Cut
€12.95 
(€51.80/kg)
250 g
Licorice Root Cut
€5.95 
(€119.00/kg)
50 g
Long Pepper Crushed
€9.95 
(€199.00/kg)
50 g
Organic - Fennel Herb Cut
€5.95 
(€119.00/kg)
50 g
Ceylon Cinnamon Bark Cut
€5.95 
(€119.00/kg)
50 g
Organic - Lavender Flowers Jura
€7.95 
(€159.00/kg)
50 g
Caraway Spice Blend
€6.95 
(€173.75/kg)
40 g
Anise Tea
€2.60 
(€52.00/kg)
50 g
Mullein Flowers Cut
€8.95 
(€179.00/kg)
50 g
Summer Savory / Savory Herb Rubbed
€5.95 
(€119.00/kg)
50 g
Hart's Tongue Fern Powder
€7.95 
(€159.00/kg)
50 g