Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Quick shipping
Service hotline +49 7704 9241-0 Service hotline +49 7704 9241-0

Tea & Spelt Coffee

Filter products

Sage Whole Leaf
€3.85 
(€96.25/kg)
40 g
Organic Calendula Tea
€5.00 
(€125.00/kg)
40 g
Organic Raspberry Leaves Cut
€3.90 
(€78.00/kg)
50 g
Hawthorn Leaves with Flowers Tea
€5.50 
(€55.00/kg)
100 g
Gunpowder Green Tea Leaf
€4.20 
(€42.00/kg)
100 g
Lavender Flowers
€4.00 
(€80.00/kg)
50 g
Chamomile Flowers
€3.50 
(€70.00/kg)
50 g
Organic Cut Vervain
€7.30 
(€73.00/kg)
100 g
50 g
Yarrow Herb Tea
€3.75 
(€75.00/kg)
50 g
Whole Spelt Coffee
€8.50 
(€17.00/kg)
500 g
Spelt Coffee Ground
€9.40 
(€18.80/kg)
500 g
Loose Thyme
€4.90 
(€70.00/kg)
70 g
Peppermint Loose Leaf Tea
€4.40 
(€88.00/kg)
50 g
Dandelion Leaves Tea
€3.90 
(€177.27/kg)
21.6 g
100 g
Caraway Tea
€2.40 
(€48.00/kg)
50 g
Organic Nettle Tea
€4.10 
(€82.00/kg)
50 g
Organic - Lavender Flowers Jura
€7.95 
(€159.00/kg)
50 g
Anise Tea
€2.60 
(€52.00/kg)
50 g
Mullein Flowers Cut
€8.95 
(€179.00/kg)
50 g
Yarrow Herb Cut
€7.95 
(€99.38/kg)
80 g
Organic Balsam Fennel Tea
€9.95 
(€99.50/kg)
100 g