Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Quick shipping
Service hotline +49 7704 9241-0 Service hotline +49 7704 9241-0

Cooking & Baking Ingredients

Filter products

Virgin Coconut Oil 1000ml
€20.95 
(€20.95/l)
1 l
Virgin Coconut Oil 250ml
€7.95 
(€31.80/l)
250 ml
Hildegard Spelt Cream Soup
€9.50 
(€26.39/kg)
360 g
200 g
Vanilla Chestnut Cream
€4.95 
(€18.33/kg)
270 g
Hildegard Spelt Cream Soup 12x360 g
€107.25 
(€24.83/kg)
12x360 g
Hildegard of Bingen Salad Herb Seasoning Mix
€9.75 
(€27.86/kg)
350 g
12x350 g
Hildegard Clear Delicacy Soup
€9.75 
(€24.38/kg)
400 g
Hildegard Clear Gourmet Soup 12x400g
€107.25 
(€22.34/kg)
12x400 g
Hildegard of Bingen Brown Spelt Sauce
€9.75 
(€30.95/kg)
315 g
12x315 g
Veal Foot Soup
€9.75 
(€25.66/l)
380 ml
Hildegard of Bingen Seasoning with Galangal
€9.75 
(€24.38/kg)
400 g
Hildegard of Bingen Seasoning with Galangal 12x400g
€107.25 
(€22.34/kg)
12x400 g
Organic Cream Stabilizer 15x4
€15.00 
(€31.25/kg)
60x8 g
Pumpkin King Spice Blend
€8.55 
(€95.00/kg)
90 g
Millet
€2.95 
(€5.90/kg)
500 g
Sugar Beet Syrup Demeter
€3.95 
(€8.78/kg)
450 g
Spelt Lemon Cake Baking Mix
€4.20 
(€8.66/kg)
485 g
Garam Masala (Organic)
€4.20 
(€76.36/kg)
55 g
Spelt Crumble Cake Baking Mix
€3.90 
(€9.18/kg)
425 g
Spice shaker
€2.00 
(€2.00/pc)
1 pc
Millet Flakes
€3.70 
(€7.40/kg)
500 g