Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Quick shipping
Service hotline +49 7704 9241-0 Service hotline +49 7704 9241-0

Seeds & Grains

Filter products

Millet
€2.95 
(€5.90/kg)
500 g
Millet Flakes
€3.70 
(€7.40/kg)
500 g
Wheat
€2.10 
(€2.10/kg)
1 kg
Buckwheat
€3.70 
(€7.40/kg)
500 g
Brown Millet
€4.90 
(€9.80/kg)
500 g
Buckwheat Whole Grain Flour Demeter
€3.70 
(€7.40/kg)
500 g
Flaxseeds
€3.40 
(€6.80/kg)
500 g
Sesame Seeds
€4.40 
(€8.80/kg)
500 g
Rye
€2.10 
(€2.10/kg)
1 kg
Naked Oats
€3.90 
(€3.90/kg)
1 kg
Pumpkin Seeds, Dark Green
€3.65 
(€18.25/kg)
200 g
Small Leaf Oat Flakes
€2.10 
(€4.20/kg)
500 g
Organic Poppy Seeds
€4.30 
(€17.20/kg)
250 g
Sunflower Seeds
€3.90 
(€7.80/kg)
500 g
Large Leaf Oat Flakes Organic
€2.10 
(€4.20/kg)
500 g
Organic Almonds
€5.30 
(€26.50/kg)
200 g