Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Quick shipping
Service hotline +49 7704 9241-0 Service hotline +49 7704 9241-0

Bread Spread

Filter products

Vegetarian Bread Spread
€6.15 
(€41.00/kg)
150 g
Cornelian Cherry Fruit Spread
€6.95 
(€13.90/kg)
220 g
Vanilla Chestnut Cream
€4.95 
(€18.33/kg)
270 g
White Almond Butter
€8.90 
(€35.60/kg)
250 g
Coconut & Almond Butter with Dates
€6.40 
(€25.60/kg)
250 g
Zwergenwiese 4-Pepper Spread
€2.75 
(€15.28/kg)
180 g
Almond Butter
€8.90 
(€35.60/kg)
250 g
Almond Cream
€6.30 
(€25.20/kg)
250 g
Zwergenwiese Kürbi
€2.30 
(€17.04/kg)
135 g
Arche Apple Date Spread
€5.90 
(€18.44/kg)
300 g
Zwergenwiese FruchtGarten Rose Hip
€3.90 
(€17.33/kg)
225 g
Samba Hazelnut
€5.90 
(€23.60/kg)
250 g
Zwergenwiese Ingwery
€2.30 
(€17.04/kg)
135 g
Zwergenwiese Mango-Curry Spread
€2.75 
(€15.28/kg)
180 g
Zwergenwiese Wild Garlic Spread
€2.75 
(€15.28/kg)
180 g
Zwergenwiese Papayango
€2.30 
(€17.04/kg)
135 g
Zwergenwiese Mediterranean Spread
€2.90 
(€16.11/kg)
180 g
Zwergenwiese Onion Spread
€2.95 
(€19.67/kg)
150 g
Zwergenwiese Almond Spread
€3.60 
(€24.00/kg)
150 g
Pure Fruit 75% Raspberry
€3.70 
(€14.80/kg)
200 g
Fruit Pure 75% Blackcurrant
€3.75 
(€15.00/kg)
200 g
Zwergenwiese Spread Chives
€2.75 
(€15.28/kg)
180 g
Honey with Sweet Chestnut Flour
€7.95 
(€31.80/kg)
250 g
Quince Puree 90%
€5.80 
(€29.00/kg)
200 g