Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Quick shipping
Service hotline +49 7704 9241-0 Service hotline +49 7704 9241-0

Baking Ingredients

Filter products

Virgin Coconut Oil 1000ml
€20.95 
(€20.95/l)
1 l
Virgin Coconut Oil 250ml
€7.95 
(€31.80/l)
250 ml
Organic Cream Stabilizer 15x4
€15.00 
(€31.25/kg)
60x8 g
Sugar Beet Syrup Demeter
€3.95 
(€8.78/kg)
450 g
Spelt Lemon Cake Baking Mix
€4.20 
(€8.66/kg)
485 g
Spelt Crumble Cake Baking Mix
€3.90 
(€9.18/kg)
425 g
Mild Coconut Oil
€5.80 
(€29.00/kg)
200 g
Spelt Chocolate Muffin Baking Mix
€3.95 
(€13.17/kg)
300 g
Roasted & Ground Almonds
€5.80 
(€46.40/kg)
125 g
BIOVEGAN Gelling Sugar 2:1
€2.95 
(€5.90/kg)
500 g
Milk Chocolate Drops
€3.40 
(€34.00/kg)
100 g
Almond Cream
€6.30 
(€25.20/kg)
250 g
Walnut Kernel Halves
€3.40 
(€34.00/kg)
100 g
Maple Syrup Grade A Mild
€6.80 
(€27.20/l)
250 ml
Ground Nutmeg
€8.95 
(€179.00/kg)
50 g
Ground Cloves Powder
€6.95 
(€173.75/kg)
40 g
Organic Demerara Raw Cane Sugar
€3.50 
(€7.00/kg)
500 g
Beutelsbacher Apple Concentrate
€5.60 
(€16.97/l)
330 ml
Organic Candied Orange Peel
€2.00 
(€20.00/kg)
100 g
Organic Coconut Flour
€2.50 
(€8.33/kg)
300 g
Bourbon Vanilla Beans 2 Pieces
€6.90 
(€3.45/pc)
2 pcs
Dark Chocolate Chips (Organic)
€3.30 
(€33.00/kg)
100 g
Organic Red Cake Glaze
€1.35 
(€67.50/kg)
2x10 g